Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego dla Ukrainy

24 marca 2022 r. odbyło się spotkanie uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z władzami Stowarzyszenia “Wspólnota Akademicka” podsumowujące akcję charytatywną dla Ukrainy.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy zorganizowało kolejną akcję charytatywną dla Ukrainy oraz uchodźców wojennych. Tym razem uczniowie przygotowali bazarek na niedzielny Jarmark Staroci, 13 marca br. Uzbierali blisko 3600 zł!

– Bardzo mi się podobało, fajna atmosfera oraz super ludzie. Zbiórka na szczytny cel, czekam na więcej takich zbiórek – mówi Kamil Leśnik, uczeń klasy 2P.

– Nasza akcja jak zawsze była zorganizowana z myślą niesienia pomocy, tym razem pomoc nieśliśmy Ukrainie. Akcje uważam za  bardzo udaną. Udało na się ubierać pokaźną sumę pieniędzy. Każda taka akcja sprawia nam wiele radości. Mam nadzieję że w przyszłości również będziemy mogli organizować podobne wydarzenia – mówi Tymoteusz Krakowski, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego ALO.

– Było świetnie. Choć nogi bolą, to mamy wiele satysfakcji. Mam nadzieję, że będzie więcej takich akcji – mówi Karolina Kajda z 2P.

– Miła atmosfera i przede wszystkim pożytecznie spędzony czas. Podczas całej akcji bardzo dobrze się bawiłam i cieszę się, że mogłam pomóc w tak ważnej sprawie – mówi Wiktoria Skibińska z 1P.

Bazarek na Jarmarku Staroci przygotowali: Emilia Żółkiewska, Karolina Kajda, Justyna Batraniec, Kacper Świerk, Kamil Leśnik, Katarzyna Dziamba, Maksym Kühn, Martyna Liczko, Mateusz Liczko, Oliwia Rewak, Oskar Przygórski, Tymoteusz Krakowski, Wiktoria Skibińska, Julia Głażewska, Wiktoria Kurowska i Emilia Taracińska. Do tego dochodzi jeszcze spora grupa uczniów, która przyniosła dary na bazarek.

autor tekstu: Dawid Stefanik