Pomoc dla studentki z Turcji

Stowarzyszenie “Wspólnota Akademicka” oraz Collegium Witelona Uczelnia Państwowa proszą o wsparcie 21-letniej studentki z Turcji, która w ramach programu Erasmus kształci się w Collegium Witelona. W wyniku ostatnich trzęsień ziemi studentka straciła rodziców, siostrę, brata i dom. Pozostała również bez środków do życia. Obecnie kształci się na drugim semestrze w ramach Erasmusa, a ten nie jest dofinansowywany. Córkę na studiach w Polsce utrzymywali rodzice.

Uczelnia rozpoczęła pomoc w tej trudnej sytuacji. Studentce zapewniono m.in. pomoc psychologa oraz pierwsze wsparcie finansowe.

Stowarzyszenie „Wspólnota Akademicka” uruchomiło specjalne konto bankowe, służące wyłącznie pomocy finansowej studentce  z Turcji.

NUMER KONTA BANKOWEGO:

Stowarzyszenie „Wspólnota Akademicka”

Santander Bank Polska S.A.

22 1090 2066 0000 0001 5308 3636

Tytuł przelewu: Pomoc dla studentki z Turcji

W akcję pomocy włączył się Samorząd Studencki. Ze wsparciem ruszył także Lions Club Silesia Legnica.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia inicjatywy.