Finał XVII edycji Olimpiady Mediewistycznej

18 i 19 kwietnia 2024 r. miał miejsce finał XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Mediewistycznej  – jednego z najważniejszych w Polsce konkursów wiedzy historycznej dla uczniów szkół średnich.

Do finału tegorocznej Olimpiady przystąpiło 24 najlepszych w kraju uczniów szkół średnich, pasjonatów epoki średniowiecza. Finaliści Olimpiady przyjechali m.in. z Krakowa, Białegostoku, Inowrocławia, Tomaszowa Mazowieckiego, Katowic, Lublina, Puław, Częstochowy, Bochni, Piotrkowa Kujawskiego czy Jawora.

Od 2022 roku organizatorem Olimpiady Mediewistycznej jest Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Akademicka” oraz Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy. Organizatorzy współpracują także z innymi szkołami partnerskimi oraz środowiskami akademickimi, m. in. pracownikami Instytutu Historii Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zapraszamy do śledzenia strony: https://om.collegiumwitelona.pl/

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE