Dary dla Uchodźców w Drohobyczu

ukraina

Pomimo wakacji Stowarzyszenie „Wspólnota Akademicka” i Collegium Witelona Uczelnia Państwowa przekazały kolejną partię darów do Drohobycza. 16 lipca 2022 r. nasz bus pojechał do granicy Krościenko – Smolnica, gdzie na placu przeładunkowym przekazano dary. Odebrał je Prorektor Państwowego Pedagogicznego Uniwersytetu im. Iwana Franki w Drohobyczu ds. Współpracy z Zagranicą – dr Ihor Hrynyk, który przekazał list od Pani Rektor prof. Valentiny Bodak z podziękowaniami skierowany do Pana Rektora Collegium Witelona Uczelnia Państwowa – prof. Andrzeja Panasiuka.

Przed nami dalsza zbiórka z uwagi na przedłużającą się wojnę i zgłaszane potrzeby. Skupiamy się teraz na apteczkach i środkach medycznych pierwszej pomocy. Potrzebne są też jedzenie, buty, w tym obuwie sportowe.

Wszystkich, którzy chcą nadal pomóc prosimy o składanie darów w Collegium Witelona Uczelnia Państwowa, ul. Sejmowa 5, Budynek A, szatnia.

Kontakt do koordynatora: beata.skwarek@collegiumwitelona.pl; 605 854 871.