MIKOŁAJKOWY PIKNIK W CENTRUM SPOTKAŃ

6 grudnia w Centrum Spotkań dla Uchodźców odbył się Mikołajkowy Piknik sfinansowany w ramach wsparcia działań na rzecz uchodźców z Ukrainy przez Lions Club Silesia Legnica. W ramach pikniku odbyły się kreatywne warsztaty tworzenia świątecznych ozdób – dzieci i mamy oraz babcie zrobiły przepiękne stroiki, upiększały bałwanki oraz wykonały świąteczne kartki.

Przy wspólnym stole można było poczęstować się owocami, ciastem, pierogami i bigosem. Oprócz warsztatów naklejano tatuaże dziecięce, odbył się również konkurs na wiersz i piosenkę. Dzieci dostały wiele nagród – niespodzianek wylosowanych z magicznego worka. Na zakończenie każda rodzina otrzymała świąteczną paczkę. Najważniejszym punktem programu było spotkanie z Mikołajem, któremu towarzyszyli nasi darczyńcy wręczając dzieciom paczki

Mikołaj przybył do Centrum w magiczny sposób – wszedł przez okno, powitał dzieci oraz ich mamy i przy udziale pomocników rozpoczął rozdawanie paczek. Pomocnikami, oprócz dwóch śnieżynek i studentów wolontariuszy, byli przedstawiciele naszych darczyńców: Pan Jerzy Ciesiul – Gubernator Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions, Pan dr Paweł Dąbrowa Prezydent Lions Club Legnica Silesia, poprzedni Prezydenci w osobach: Pan Krzysztof Kostek i Pan Jerzy Stefaniak – Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Akademicka” i zastępca Kanclerza Collegium Witelona Uczelnia Państwowa. Obdarowane i zadowolone dzieci chętnie przystąpiły do tanecznych pląsów, po których uczestniczyły ochoczo w warsztatach.